5 najlepszych darmowych programów antywirusowych

Komputer bez dostępu do sieci jest dziś w zasadzie zbędny, bo nawet wtedy, kiedy służy on nam tylko do gier, to bardzo często znacznie przyjemniejsza i bardziej wiarygodna rozgrywka jest w momencie rywalizacji z innymi graczami. W takiej sytuacji nie trudno dojść do wniosku, że internet jest dziś nam niezbędny. Taki stan rzeczy przekłada się jednak na zagrożenia, które się z tym wiążą. Często słyszy się dziś, że na ataki hakerów narażone są banki czy inne tym podobne instytucje. Nie inaczej jest również z naszymi komputerami prywatnymi. Dziś nawet już nie musimy zainstalować wadliwego oprogramowania. Wystarczająca nieraz będzie krótka wizyta na zainfekowanej wirusem stronie www.

Tym samym warto mieć zainstalowanego antywirusa. Obecnie taka instalacja nie wymusza na nas nawet żadnych dodatkowych kosztów, bo na rynku znajdziemy wiele darmowych programów antywirusowych, które wprawdzie nie są tak wydajne, jak komercyjne ich wersje, to jednak w sporym stopniu przyczyniają się do ochrony domowych komputerów. Postanowiliśmy przygotować ranking pięciu najlepszych darmowych programów antywirusowych.

Avast Free Antivirus 2016

Ogromną popularnością pośród osób, które szukają w sieci darmowych programów antywirusowych cieszy się Avast Free Antivirus 2016. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bo ten działający na licencji freeware program niesie w sobie mnóstwo korzyści. Przede wszystkim jest on na bieżąco i co ważne dość często aktualizowany. Poza tym nie sposób przejść tu obojętnie wobec prostego w obsłudze interfejsu oraz niewielkiego obciążenia systemu, choć z tym ostatnim pewnie wielu się nie zgodzi.

Avast Free Antivirus 2016

AVG AntiVirus Free 2016

Jako drugi na naszej liście znalazł się AVG AntiVirus Free 2016. Nie bez powodu, bo zainstalowanie tej darmowej aplikacji również niesie w sobie wiele korzyści. Antywirus ten jest nie tylko lekki i szybki, ale zapewnia też moduł chroniący tożsamość użytkownika podczas surfowania po sieci.

AVG AntiVirus Free 2016

Panda Free Antivirus 2016

Popularnej Pandy wielu użytkownikom sieci szczególnie przedstawiać nie trzeba, bo zarówno jej najnowsza wersja, jak i wiele poprzednich mają swoje grono miłośników. Sam program jest lekki i nie obciąża komputera, a wszystko dzięki analityce przeprowadzanej w chmurze. Sporym plusem jest tu też ochrona antyphishingowa, która zabezpiecza przed utratą poufnych danych jak loginy, hasła czy numery kart kredytowych.

Panda Free Antivirus 2016

Avira Free Antivirus 2016

Kolejnym antywirusem na naszej liście jest Avira Free Antivirus 2016. Co najważniejsze jak wszystkie poprzednie program ten zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym, co gwarantuje wysoką skuteczność wykrywania szkodliwego oprogramowania. Poza tym znajdziemy tu też moduł chroniący podczas korzystania z bankowości elektronicznej. Jeśli można byłoby się w tym programie antywirusowym do czegoś przyczepić, to jedynie do braku polskojęzycznego interfejsu.

Avira Free Antivirus 2016

360 Total Security

Z brakiem polskiego języka spotkamy się też w programie 360 Total Security. Mimo wszystko, jeśli z podstawowymi zagadnieniami z zakresu informatyki i ochrony w języku angielskim nie jest u was na bakier, to również możecie ten program wypróbować. Tym bardziej że znajdziecie tu aż pięć silników antywirusowych.

360 Total Security

Ciekawi jesteśmy, na jakie Wy programy antywirusowe stawiacie. Bo nie ma wątpliwości, że takie oprogramowanie w swoich komputerach posiadacie. A może jest wręcz przeciwnie i w żaden sposób nie chronicie się przed atakami cyberprzestępców?

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *