buty z wykorzystaniem druku 3D

Futurecraft 4D – buty z wykorzystaniem druku 3D od Adidasa

Wyobrażacie sobie buty stworzone przez drukarkę? Jeśli nie, warto nieco zmienić swoje wyobrażenie. Adidas ma bowiem zamiar tworzyć buty z wykorzystaniem druku 3D. Mowa o modelu Futurecraft 4D. Zauważmy jednak, że całości butów w drukarce, przynajmniej jak na razie stworzyć się nie da. W takiej technologii przygotowana ma być natomiast ich podeszwa.

Trwałe i solidne

Zajmie się tym firma Carbon, która podeszwy przygotuje metodą „Digital Light Synthesis”. Co ważniejsze nie tylko skróci to czas oczekiwania na wykonanie podeszwy, ale również korzystnie wpłynie na jej trwałość i solidność.

Zauważmy ponadto, że technologia ta nie tylko drukuje przedmioty warstwa po warstwie. Ponadto żywicę utwardza światłem, posiłkując się przy tym tlenem. To wszystko ma wpłynąć na jakość takiej podeszwy. Poza tym mają one być również lżejsze i bardziej elastyczne, dzięki czemu lepiej dostosowują się do stopy użytkownika.

Ekspresowa produkcja

Wracając do czasu przygotowania takiej podeszwy, to zajmie to nie więcej niż 20 minut. Adidas jeszcze w tym miesiącu chce wyprodukować 300 par takiego obuwia, a do końca roku sprzedaż ich pół tysiąca.

Niestety nie wiemy jeszcze, ile za buty z wykorzystaniem druku 3D trzeba nam będzie zapłacić. Tanio raczej nie będzie. Wystarczy przytoczyć cenę obuwia z ubiegłorocznej linii, których podeszwy zostały wykonane przy użyciu zwykłych drukarek 3D. Wówczas były one wycenione na 333 dolarów za parę.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *