Android jest lepszy niż Windows

Ruch w sieci: Android jest lepszy niż Windows

Fakt, że każdego dnia miliony ludzi na całym świecie przegląda internet, nie jest żadną niespodzianką. Warto przyjrzeć się jeszcze urządzeniom, na jakich to robimy. Obecnie coraz częściej są to smartfony i tablety, a jako że większość z nich bazuje dziś na systemie od Google nic dziwnego, że w zestawieniu ruchu w sieci wynik mamy następujący – Android jest lepszy niż Windows.

Po raz pierwszy w historii

Wprawdzie dane te dotyczą tylko ubiegłego miesiąca, ale już od dawna widoczna była tendencja logowania się do sieci z urządzeń z systemem Google, podczas kiedy na wartości tracił Windows. W marcu oba systemy osiągnęły do siebie wynik bardzo zbliżony. Android wygrał niewiele, bo 37.93% do 37.91%. Mimo wszystko system Google liderem tego zestawienia został po raz pierwszy w historii.

Jest jeszcze jedno „ale”. Otóż StatCounter, a więc podmiot przygotowujący ten ranking bierze pod uwagę 2,5 miliona stron internetowych. Ponadto zlicza on tylko ruch z przeglądarek internetowych. Nie jest natomiast tajemnicą, że wielu użytkowników smartfonów czy tabletów korzysta też ze wszelkich aplikacji. Przewaga Androida raczej na pewno jest więc większa.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *