biometryczne karty płatnicze

MasterCard wprowadzi biometryczne karty płatnicze

Wszystko wskazuje na to, że po testach w RPA w końcu biometryczne karty płatnicze zadebiutują w Europie. MasterCard tym razem ma bowiem zamiar testować je już Starym Kontynencie, w Azji oraz na Pacyfiku.

Karty wykorzystujące skanowanie linii papilarnych

Sama technologia zastosowana w takich kartach nie jest dziś żadną nowością. Wykorzystywana jest bowiem między innymi przy płatnościach mobilnych. Mimo wszystko zainteresowanych takimi kartami nie brakuje. Wszak płatności mobilne nie są jeszcze tak powszechne, jak te wykorzystujące przy tym karty.

Biometryczne karty płatnicze mają wiele zalet. Otóż przede wszystkim zastosowanie będą miały we wszystkich terminalach przyjmujących płatności w standardzie EMV. Nie będzie wymagało to też żadnej aktualizacji wybranego sprzętu. Nie zapominajmy również o tym, że zapewniają one wysoki stopień bezpieczeństwa, a poza tym nie będzie konieczności oddawania karty sprzedawcy.

Jak posługiwać się biometryczną kartą płatniczą?

Najprawdopodobniej MasterCard niebawem zacznie wprowadzać takie karty. Warto zatem wiedzieć, jak się nimi posługiwać. Otóż użytkownik takie biometryczne karty płatnicze będzie musiał zarejestrować w swoim banku. Następnie odcisk jego palca będzie konwertowany na cyfrowy wzorzec, który ma być szyfrowany i zapisywany na karcie. Na tym cała procedura się kończy.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *