Blokada aparatów przez iPhone’y?

Bardzo możliwe, że już niebawem posiadacze iPhone’ów nie zrobią zdjęć podczas koncertów czy innych ważnych wydarzeń kulturalnych i nie tylko. Nad takim rozwiązaniem pracuje Aplle i złożył już ku temu wniosek o patent. Zresztą zrobił to już dawno, bo w roku 2011, ale mocy sprawa nabrała właśnie teraz.

Z pewnością wielu wydaje się, że takiego rozwiązania nie da się wprowadzić w życie, co nie jest prawdą. Działanie takiego systemu blokującego aparaty będzie bowiem bardzo proste. Wszystko będzie opierało się tutaj na sygnale IR, a więc niczym innym jak podczerwieni. Telefon będzie wykrywał IR i w automatycznie blokował aparaty. Zadaniem organizatorów będzie zatem tylko taki sygnał wysłać.

Nie mamy pewności, że patent ten wejdzie w życie, ale jeśli tak będzie, niezadowolonych takim stanem użytkowników na pewno nie zabraknie.

Chcąc was pocieszyć, dodajmy, że technologia ta ma nie tylko dotyczyć blokowania aparatów. Po skierowaniu telefonu na konkretny obiekt na jego ekranie wyświetliłyby się o nim kluczowe informacje.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *