CD Projekt

Studio CD Projekt wsparte przez rząd 30 mln złotych

Mimo że o polskim rządzie w większości nie mówimy w superlatywach, tym razem możemy mu pogratulować. Przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę naszą branżę. Nie często zdarza się bowiem, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznacza na tworzenie gier ponad 100 milionów złotych. Aż 30 mln z tej kwoty trafi na konto CD Projekt.

Dofinansowanie te to nic innego jak dotacja na prace badawczo-rozwojowe w ramach pierwszej edycji programu sektorowego GameINN. W przypadku studia odpowiedzialnego za stworzenie Wiedźmina zaakceptowane zostały wszystkie cztery wnioski. Dlatego też kwota wsparcia jest tak wysoka.

Narzekać nie mogą także i inni. Tak oto w przypadku Techlandu zaakceptowano wniosek na prototyp pierwszoosobowego RPG akcji wykorzystującego DirectX 12. Z kolei CI Games otrzymało dotację na grę LADAI, a także technologie napędzające algorytmy sztucznej inteligencji.

Poza tym Flying Wild Hog za dofinansowanie usprawni silnik RoadHog 2, a Bloober Team wyda dzięki temu nowy horror. Studio The Farm 51 otrzymane środki przeznaczy na opracowanie narzędzi generujących fotorealistyczną grafikę.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *