Quartz

ZTE Quartz – smartwatch z baterią o pojemności 500 mAh

Widać wyraźnie, że rynek inteligentnych zegarków odżył po pojawieniu się systemu Android Wear 2.0, choć nadal popyt na te mobilne gadżety nie jest tak duży, jak wcześniej zakładano. Na nim bazować ma również nowy produkt ZTE. Chiński koncern zaprezentował właśnie smartwatcha ZTE Quartz, który na pierwszy rzut oka niczym szczególnym się nie wyróżnia. Przy bliższym poznaniu ma jednak przekonać do siebie użytkowników. Czy rzeczywiście mu się to uda?

36 godzin ciągłej pracy

Na uwagę zasługuje tutaj przede wszystkim to, że ZTE Quartz wyposażono w akumulator o pojemności 500 mAh. Pozwala on nawet na 36 godzin ciągłej pracy. Poza tym znajdziemy tu również procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100 i 768 MB pamięci RAM. Jego ekran wykonano z kolei w technologii AMOLED, a na wyposażeniu tego zegarka znalazło się także 4 GB pamięci wewnętrznej. Jak już wspomnieliśmy jego systemem jest Android Wear 2.0.

Całości dopełnia tutaj moduł GPS, wodoszczelna obudowa oraz wsparcie dla Bluetooth 4.1, Wi-Fi, 3G. Minusem jest w tym przypadku fakt, że nie ma w nim łączności NFC, która umożliwia wykonywanie płatności mobilnych.

Znamy też cenę tego modelu. Zegarek ZTE Quartz wyceniono na 192 dolary.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *