Corning Gorilla Glass 5 jeszcze odporniejsze

W smartfonach bez wątpienia najłatwiej uszkodzić jest ekran. Nic dziwnego, że producenci stawiają na coraz odporniejsze szkiełka, w których produkcji prym wiedzie firma Corning. Pochwaliła się ona właśnie kolejnym swoim produktem. Szkiełko Corning Gorilla Glass 5 ma być odporniejsze niż poprzednie i zapewnić ochronę ekranu nawet przy upadku z wysokości 1.6 metra.

Według producentów jest to wysokość, z której najczęściej upuszczamy telefon, a to dlatego, że właśnie na niej wykonujemy selfie, przy którym o wypuszczenie z rąk smartfona nie trudno. Na pewno Corning Gorilla Glass 5 nie będzie zapewniało stuprocentowej ochrony przy takich upadkach, ale testy powodzeniem kończyły się w aż 80% prób. Co warte podkreślenia wzmocnione szkiełko, nie będzie w żadnym wypadku oddziaływać negatywnie na czułość ekranu.

Szkiełko, które do producentów urządzeń mobilnych trafić ma jeszcze w tym roku, na pewno zostanie wykorzystane w wielu produktach. Jak na razie wzmocnione ekrany firmy Corning trafiły do ponad 1800 urządzeń i znalazły 4,5 miliarda nabywców.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *