Czy tradycyjne książki przejdą wkrótce do historii?

Chyba każdy z nas zna ten cudowny i niepowtarzalny zapach, gdy przychodzimy z księgarni i otwieramy pierwszą stronę nowej książki. Jednak obecnie coraz rzadziej z nich korzystamy, na rzecz elektronicznych rozwiązań takich jak czytniki e-booków.

Czy jest możliwe, że nowinki technologiczne całkowicie wyprą z rynku tradycyjnie rozumianą książkę?

Jest to raczej niemożliwe, przynajmniej jeśli chodzi o najbliższą przyszłość. Co prawda, czytniki e-booków są dużo bardziej wygodne, mobilne, jednak większość z nas jest w pewien sposób przywiązana do tradycyjnego czytania. Urządzenie elektroniczne nigdy nie zastąpi dotyku i zapachu tradycyjnej książki, która towarzyszy nam z kubkiem herbaty przy kominku w zimny, deszczowy, jesienny wieczór.

Nie zmienia to faktu, że czytniki e-booków stanowią bardziej praktyczne rozwiązanie, ale nie ma możliwości, aby kiedykolwiek w pełni zastąpiły zwykłe książki, które możemy ustawić w domowej biblioteczce i w pewien sposób związać się z nimi emocjonalnie.

Dlatego też, oczywiście warto rozważyć zakup czytnika e-booków, który przyda nam się choćby w podróży, kiedy to zabranie całej torby książek mogłoby być nieco kłopotliwe, ale wspierajmy jednocześnie tradycyjne, drukowane egzemplarze, które można podziwiać z dumą na naszej półce.

Redakcja Author