e-papierowy tablet

E-papierowy tablet od koncernu Sony

DPT-RP1 to e-papierowy tablet, który ma zrewolucjonizować pracę w biurach. Czy produkt Sony ma jednak szanse trafić do szerokiej grupy przedsiębiorców? Japoński koncern jest tego pewien. Czy słusznie?

Tablet do notatek

Zauważyć trzeba, że tablet ten jest dosyć duży, ponieważ wyposażono go w ekran o przekątnej 13,3 cala i o rozdzielczości 1650 × 2200 pikseli. Jego panel w połączeniu z cyfrowym piórem ma sprawiać wrażenie pisania po papierze. Jego grubość odpowiada natomiast grubości około trzydziestu kartek papieru.

Sony podkreśla, że e-papierowy tablet to doskonały produkt do kancelarii prawniczych czy uniwersytetów, gdzie planowane jest zmniejszenie zużycia papieru. Rzeczywiście taki produkt mógłby się tam przydać. Jest jednak mały problem, a mianowicie cena takiego produktu, która wielu przedsiębiorców może przerazić. W przeliczeniu na złotówki
DPT-RP1 kosztuje bowiem około trzech tysięcy złotych.

Wydaje się w związku z tym, że większość szybko nie zrezygnuje z tradycyjnych kartek na rzecz e-papieru. Jak widać, jak na razie nie jest to rozwiązanie opłacalne.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *