monitory dla graczy

Monitory dla graczy o megaszerokich proporcjach od Samsunga

Jeśli interesują Was monitory dla graczy, które dodatkowo charakteryzują się naprawdę szeroki proporcjami, zainteresować Was powinny nowe produkty od Samsunga. Południowokoreański koncern pracuje bowiem między innymi nad ekranami w rozmiarze 49-cali i o proporcjach 31:9, co przełoży się na rozdzielczość 3840 × 1080 pikseli.

Duży i zakrzywiony

Nowe monitory dla graczy Double Full HD będą nie tylko duże, ale również i zakrzywione o promieniu krzywizny 1800R. To jednak nie wszystko. Skoro będzie to monitor skierowany do graczy, odświeżanie ekranu wynosić w nim będzie 144 Hz. Znajdzie się tam także miejsce dla technologii G-Sync lub FreeSync, które zapobiegają rwaniu obrazu, a pewne jest też wykorzystanie matrycy VA i statyczny kontrast 5000:1.

49-calowy monitor to jednak nie jedyny produkt, nad którym pracuje Samsung. Drugim jest ekran 44-calowy o proporcjach 29:9 i rozdzielczości 3840 × 1200 pikseli. Również i w tym przypadku na jego wyposażeniu znajdzie się matryca VA o zakrzywieniu 1800R oraz technologia G-Sync bądź FreeSync. Nieco gorzej wygląda on pod względem odświeżania. Spodziewać się tu bowiem można wariantów 60 Hz i 120 Hz.

Niestety na te monitory dla graczy będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Z ich produkcją Samsung ma bowiem ruszyć dopiero we wrześniu. Wszystko wskazuje więc na to, że ich debiut na rynku będzie mieć miejsce nie prędzej niż w przyszłym roku.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *