e-sport na igrzyskach olimpijskich

E-sport na igrzyskach olimpijskich w Azji

Nie da się przejść obojętnie wobec ogromnej popularności rozgrywek e-sportowych. Co powiecie tym samym na e-sport na igrzyskach olimpijskich? Wprawdzie na największej sportowej imprezie na świecie na razie się nie pojawią, to na igrzyskach azjatyckich już tak. Jest to też chyba pierwszy krok ku temu, abyśmy rywalizację e-sportowców oglądali również na IO.

Debiut w roku 2018

Pierwsi gracze e-sportowi na igrzyskach azjatyckich pojawią się w roku 2018 na bazie współpracy Rady Olimpijskiej Azji OCA z Alisports. Będzie to test takich rozgrywek. W roku 2022 e-sport podczas Asian Games zadebiutować ma już pełnoprawnie. Z kolei jeszcze w tym roku zawody takie pojawią się także podczas Asian Indoor Martial Arts Games – AIMAG w Turkmenistanie.

Nie jest więc wykluczone, że e-sport na igrzyskach olimpijskich to tylko kwestia czasu. Dziś rozgrywki w CS:GO czy LoL’a są bardzo popularne, a śledzą je tysiące ludzi na całym świecie. Także sami zawodnicy nie są mniej popularni niż wielu sportowców uprawiających znacznie bardziej tradycyjne dyscypliny.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *