Europa liderem piractwa w sieci

Piractwo w sieci ma dziś bardzo szperki zasięg. Strony typu torrent czy inne serwisy streamujące cieszą się ogromną popularnością i trudno przypuszczać, że w najbliższych latach ulegnie to zmianie. Dokładne analizy wejść na takie witryny pozwoliły ustalić, że liderem pod względem piractwa w sieci jest Stary Kontynent.

Najgorzej spośród krajów europejskich sytuacja wygląda na Łotwie, gdzie niemal połowa populacji korzysta z pirackich plików. Źle w zestawieniu tym wypadają też Bułgaria, Litwa, Chorwacja, Hiszpania, Grecja, Serbia, Irlandia, Rumunia i Szwecja.

Najlepiej wypadają tu Meksyk, Niemcy i Wietnam, gdzie skala piractwa wynosi odpowiednio 1.76%, 1.71% i 1.33%. Nieźle wypadają tu też Stany Zjednoczone, gdzie poziom piractwa kształtuje się na poziomie 8%. W Polsce natomiast 12.55% procent populacji korzysta z pirackich serwisów.

Warto wziąć pod uwagę, że w zestawieniu tym nie brano pod uwagę Chin, Japonii i Korei. Mimo to patrząc na odsłony najpopularniejszych 14 tysięcy pirackich serwisów na świecie i tak w ubiegłym roku zanotowano na nie aż 141 miliardów wejść.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *