Snap

Firma Snap zadebiutowała na giełdzie

Snap z debiutem na giełdzie mocno się ociągał, ale kiedy już się tam pojawił, wywołał niemałe poruszenie. Świadczą o tym liczby, ponieważ na koniec pierwszego dnia debiutu akcje marki urosły aż o ponad 40 procent.

Wartość na poziomie 30 mld dolarów

Początkowo akcje właściciela aplikacji społecznościowej Snapchat wyceniane były na 17 dolarów, ale na koniec sesji ich wartość skoczyła do 24,5 dol. Tym samym firma Snap warta jest dziś blisko 30 miliardów dolarów. Jest to o tyle dużo, że popularny od dawna Twitter wyceniany jest trzy razy niżej.

Skąd tak duży wzrost? Oczywiście nie byłoby go, gdyby nie akcjonariusze, którzy wręcz rzucili się na akcje Snapa. Nic w tym dziwnego, bo wielu zauważa, że można na nich dobrze zarobić. Podobnie było zresztą na przykład z Facebookiem.

Zauważmy jednak, że Snap, który wart jest blisko 30 mld dolarów, w dalszym ciągu na siebie nie zarabia i przynosi straty. Tak więc do portalu założonego przez Marka Zuckerberga jeszcze mu daleko, choć niewykluczone, że w przyszłości stanowić będzie dla niego dużą konkurencję.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *