gadżety sprawdzające się przy hodowli roślin

Gadżety sprawdzające się przy hodowli roślin

Dziś pierwszy dzień wiosny, a skoro tak odnieśmy się do roślin i związanych z nimi… gadżetów elektronicznych. Skoro obecnie elektronika pomaga nam na każdym kroku, na rynku znajdziemy również gadżety sprawdzające się przy hodowli roślin. O których z nich powinniście pomyśleć w pierwszej kolejności?

Sensor doniczkowy Flower Power

Bardzo praktycznym gadżetem w takiej sytuacji na pewno może być sensor doniczkowy Flower Power. Wbity w ziemię czujnik analizuje warunki bezpośrednio oddziałujące na rośliny w doniczce i sprawdza, czy optymalne są oświetlenie, temperatura, nawożenie i wilgotność. Wyniki takiej analizy sensora marki Parrot, która znana jest przede wszystkim z wysokiej klasy dronów, przekazywane są na smartfona. Sporym plusem takiego gadżetu jest również jego cena. Nabędziemy go bowiem za 75 zł.

gadżety sprawdzające się przy hodowli roślin

Czujnik Clime

Clime to akurat produkt polski, który umożliwia analizę warunków hodowli roślin. Dzięki niemu można określić natężenie promieniowania UV, wilgotność czy temperaturę, choć nie tylko. Sprawdzi się również przy nagłej zmianie oświetlenia.

Stacja pogodowa Archos Weather Station

W hodowli roślin pomoże również stacja pogodowa Archos Weather Station, która zawiera w sobie funkcję do monitoringu roślin. Dane zbierane są tutaj wewnątrz i na zewnątrz. Te dotyczące warunków hodowli są zbierane dzięki wbijanemu w ziemię czujnikowi. Samo urządzenie współpracuje natomiast z dołączoną aplikacją prezentującą szczegółowe dane pobierane z kilku modułów.

Nawadnianie ogrodu dzięki Spruce

Wielką pomocą są dziś również inteligentne systemy nawadniania. Jeśli nie macie czasu i pieniędzy na specjalistów, sprawdzi się system Spruce z centralką, która może obsłużyć do 16 stref podlewania. Ta ze smartfonem komunikuje się bezprzewodowo. Podobnie jak z dołączonymi czujnikami oraz zraszaczami. Parametry ziemi analizują wbite w ziemię sensory, których wyniki można śledzić z poziomu aplikacji. Co ważniejsze zraszacz automatycznie może być uruchomiony tylko w jednej części ogrodu.

gadżety sprawdzające się przy hodowli roślin
Ciekawi jesteśmy, po które gadżety sprawdzające się przy hodowli roślin sięgniecie najchętniej. A może pielęgnacją roślin zajmujecie się w sposób klasyczny i żadnych specjalnych gadżetów nie potrzebujecie?

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *