Google zapowiada Androida 7.1 Nougat

Mimo iż Android 7.0 Nougat miał swój debiut w sierpniu, to Google nie zamierza poprzestać na laurach. W ubiegłym tygodniu amerykański koncern ujawnił Androida 7.1, choć jak na razie nie wiadomo było, czy będzie on tylko na wyposażeniu nowych telefonów, czy można się go spodziewać także w tych nieco starszych. Dziś wiemy już, że będzie on szerzej dostępny, choć jego niektóre funkcje dostępne będą tylko w modelach Pixel.

Nowy Android oferuje między innymi wsparcie dla platformy Daydream VR. Poza tym da większe możliwości deweloperom w kontekście tworzenia aplikacji. Tym samym będą oni mogli tworzyć skróty do konkretnych czynności w aplikacjach. Sami operatorzy zyskają natomiast na połączeniach Multi-Endpoint z kilkoma osobami. Poza tym będą mogli mieć możliwość osadzania metadanych w tapetach oraz otrzymają dodatkowe narzędzie do zarządzania pamięcią masową.

Nie wiemy, kiedy nowy system pojawi się w smartfonach, choć wiele wskazuje na to, że na wyposażeniu modeli Nexus 5X, 6, 6P, 9, Player, Pixel C znajdzie się on już na początku grudnia.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *