rok sprzedażowy firmy Huawei

Huawei zapowiada aktualizacje do Androida 7.0 Nougat

Chiński koncern Huawei podał informacje dotyczące aktualizacji systemów w swoich smartfonach do Androida w wersji 7.0 Nougat. Wiemy już, że aktualizacje ruszą w pierwszym kwartale przyszłego roku pod postacią autorskiej nakładki EMUI 5.0.

W pierwszej kolejności z nowych systemów operacyjnych firmy Google cieszyć się będą mogli posiadacze Huawei Mate 8 i P9. Nieco dłużej na nowy system poczekają natomiast użytkownicy dysponujący P9 Plus, P9 Lite, nova i nova Plus.

Chińczycy sugerują, że nakładka EMUI 5.0 jest nie tylko efektowniejsza, ale też bezpieczniejsza i przyjaźniejsza użytkownikowi. Poza tym ogranicza liczbę wykonywanych czynności w celu osiągnięcia zamierzonej funkcji. Huawei zapowiada, że 90% podstawowych funkcji każdy użytkownik wykona poprzez dwa lub maksymalnie trzy kliknięcia. Dodatkowo nowa odsłona systemu ma też umożliwić korzystanie z dwóch profili jednocześnie.

Zapewniono również że wybrani użytkownicy powyższych smartfonów będą mogli uczestniczyć w beta testach, choć jak na razie nie wiemy, kiedy miałyby się one rozpocząć.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *