Switch 5 i Switch 3

Acer Switch 5 i Switch 3 – dwie hybrydy od Acera

Koncern Acer postanowił poszerzyć swoją serię Switch o dwa urządzenia 2w1. Mowa o hybrydach Switch 5 i Switch 3, które nadają się do pracy i nauki, ale również zabawy. Wszystko dzięki temu, że można korzystać w nich z Windows Ink oraz Acer Active Pen. Umożliwia to szkicowanie, rysowanie, choć również i opisywanie dokumentów.

Switch 5

Acer Switch 5 to sprzęt o ekranie IPS o przekątnej 12,2 cali i rozdzielczości 2160 × 1440 pikseli o szerokich kątach widzenia po 178 stopni. Zastosowano tu również technologie Acer TrueHarmony i Smart Amplifier, dzięki czemu do czynienia mamy w nim z czystym dźwiękiem. Specyfikację tego urządzenia uzupełnia procesor Intel Core i5 lub Core i7, wspierany przez 8 GB pamięci LPDDR3 oraz dysk SSD o pojemności 256 lub 512 GB. Za chłodzenie odpowiada natomiast układ chłodzenia LiquidLoop. Oczywiście na jego wyposażeniu nie zabraknie również czytnika linii papilarnych.

Ponadto sporym plusem tej hybrydy jest opcjonalna stacja dokująca, która przekształca urządzenie w stację roboczą. Umożliwia ona między innymi szybki transfer plików wideo, audio i danych, a także pozwala na podłączenie monitora czy innych urządzeń. Znajdziemy tu bowiem porty DisplayPort, HDMI, 2x USB 3.1 typu C, 3x USB typu A oraz wejście audio dla mikrofonu i wyjście na głośniki.

Switch 3

Switch 3 to z kolei matryca IPS o przekątnej 12,2 cali i o rozdzielczości 1920 × 1200 pikseli z umieszczonymi z przodu głośnikami. Zastosowany tu układ to Intel Pentium lub Celeron z generacji Apollo Lake z 4 GB pamięci LPDDR3 oraz pamięcią eMMC o pojemności 32 GB, 64 GB lub 128 GB. Wbudowana bateria pozwala nawet na 8 godzin jego pracy bez przerwy. Poza tym podobnie jak Switch 5 sprzęt ten oferuje szereg portów oraz wsparcie dla łączności Wi-Fi i Bluetooth.

Na nasz rynek Switch 5 i Switch 3 trafić mają we wrześniu. Drugi model w podstawowej konfiguracji kosztował będzie 499 euro. Za Switch 5 zapłacić będzie trzeba z kolei aż 1199 euro.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *