Hyundai zaprezentował nowy egzoszkielet

Prace nad egzoszkieletami są coraz bardziej zaawansowane. Dziś pracuje nad nimi wiele koncernów. Wśród nich także jest Hyundai, który zaprezentował właśnie swój nowy model. Nawiązuje on do zaprezentowanego w zeszłym roku egzoszkieletu H-LEX. Nowy model ma być jednak o wiele praktyczniejszy.

Z jednej strony ów egzoszkielet ma pomagać w rehabilitacji, a także służyć osobom niepełnosprawnym. Tutaj należy jak najbardziej pomysłowi przyklasnąć. Z drugiej strony ma on umożliwić podnoszenie człowiekowi przedmiotów warzących setki kilogramów. W tym miejscu pojawia się już pewien znak zapytania, czy rzeczywiście prace powinny iść w tym kierunku.

Nie ma jednak co do tego wątpliwości, że egzoszkielety będą coraz powszechniejsze. Z pewnością już niebawem wejdą na stałe także w posiadanie armii i znacznie większą siłą bojową jednostki wojskowej.

Południowokoreański producent podkreśla, że swój pancerz stworzył na podobieństwo zbroi bohatera filmowej sagi Iron Man. Rzeczywiście można zauważyć pośród tych dwóch pancerzy pewne podobieństwa.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *