Jak dbać o smartfony

Jak dbać o smartfony?

Niemal każdy z nas korzysta dziś ze smartfonów, co jest oczywiste. Nie da się bowiem ukryć, że są to telefony na tyle nowoczesne, że nie tylko służą nam do wykonywania rozmów czy pisania wiadomości tekstowych. Jednak funkcjonalność i wysoka jakość ma również swoją cenę. Telefony takie są dość kosztowne. Tym bardziej wato wiedzieć, jak dbać o smartfony. Na jakie kwestie musimy więc zwrócić szczególną uwagę.

Temperatura

W pierwszej kolejności odnieść się trzeba do temperatury. Smartfonów nie można przegrzewać, bo niekorzystnie wpływa to na ich baterię. Jest to szczególnie ważne w przypadku telefonów, które mają baterię zamontowaną na stałe, bo tej nie da się wymienić. Biorąc pod uwagę ich przegrzewanie się, mowa nie tylko o wystawianiu ich na promienie słoneczne, czy umieszczanie w pobliżu źródła ciepła. To nie wszystko. Telefony przegrzewają się również wtedy, kiedy mają przeciążony system od dużej ilości pracujących jednocześnie aplikacji.

Jak dbać o smartfony
Jednak nie tylko wysoka temperatura jest szkodliwa. Podobnie sprawa ma się z niskimi temperaturami. Nie dość, że obniżają one żywotność baterii, to dodatkowo powstała w ten sposób wilgoć może uszkodzić znajdujące się wewnątrz systemy elektryczne.

Kontakt z wodą

Wiele telefonów jest dziś wodoszczelnych, co nie oznacza, że należy je umieszczać w wodzie. Oczywiście w przypadku takich modeli zachlapanie czy zalanie nie powinno wyrządzić im krzywdy, ale będzie tak tylko wtedy, kiedy wszystkie jego uszczelki są na swoim miejscu i nie są uszkodzone.

Jak natomiast dbać o smartfony zalane wodą, które nie są wodoszczelne? Przede wszystkim należy je jak najszybciej wyłączyć i wyjąć z nich baterię. Poszczególne części smartfona na kilka dni zaleca się umieścić w ryżu, który wyciąga wodę. Być może będziecie mieli tyle szczęścia, że Wasz telefon nie uległ uszkodzeniu.

Zniszczenia

Chcecie wiedzieć, jak dbać o smartfony, aby ich nie zniszczyć? Na pewno sprawdzi się tu jakieś dobre etui. Przede wszystkim musicie jednak chronić ekran swojego telefonu. Dobrze tym samym umieścić na nim specjalne szkiełko ochronne. Nie warto go też nosić w torebce czy kieszeni, w której znajdują się ostre przedmioty mogące go uszkodzić.

Czyszczenie

Pamiętajcie też, aby Wasz telefon był zawsze czysty. Do ich czyszczenia najlepiej używać ściereczki z mikrofibry. Nie musi ona być nasączona ani wodą, ani żadnym innym płynem, choć jeśli ekran jest rzeczywiście mocno zabrudzony, można ją namoczyć.

Jak dbać o smartfony

Rozsądne używanie

Nawet najbardziej funkcjonalny smartfon ma swoje granice. Dlatego też instalowanie w nim dziesiątek zupełnie nieprzydatnych aplikacji nie ma większego sensu, a na pewno niekorzystnie wpłynie na Twój telefon. Nie dość, że będzie działał on wolniej, to również może zostać uszkodzony. Pamiętaj też, że im większa liczba aplikacji, tym i większe ryzyko zainfekowania swojego smartfona groźnym wirusem.

Tak więc radzimy Wam, abyście bardzo delikatnie obchodzili się ze swoimi smartfonami. Wówczas cieszyć się z nich będziecie stosunkowo długo.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *