Jak zarabiać grając w gry

Granie w gry komputerowe jest dla wielu osób najciekawszym sposobem spędzania wolnego czasu. Jak się okazuje gry można jednak wykorzystać nie tylko do rozrywki, ale także jako źródło zarobku. Nie każdemu to się uda, ale mimo wszystko warto spróbować. Jest wiele możliwości by czerpać profity grając w ulubione pozycje. Jak zarabiać grając w gry?

Streaming i nagrywanie filmów

Na pierwszy ogień idzie streaming i nagrywanie filmów. Najpopularniejsze platformy, które umożliwiają zarabianie na tego typu treściach to oczywiście Twitch oraz YouTube. By zarabiać na streamowaniu trzeba być jednak dość popularnym i przyciągać przed ekrany komputerów sporą grupę osób. Najpopularniejsi mogą liczyć na zarobki z tytułu wyświetlanych reklam, ale nie tylko. Dotacje to również spory zastrzyk gotówki dla wielu streamerów. Widzowie potrafią być bardzo hojni dla swoich ulubionych twórców. Nagrywanie filmów różni się tym, że nie są one nadawane w czasie rzeczywistym, a nagrywane wcześniej i później wrzucane do sieci.

Boosting

Metoda zarobkowa zarezerwowana dla najlepszych graczy w konkretnej grze. Słabsi potrafią sporo zapłacić za pomoc w osiągnięciu wyższych rang w popularnych grach. Za przykład posłużyć może League of Legends i dywizje. Mało kto chce siedzieć na niskich rangach mimo, że czasem umiejętności nie pozwalają dostać się wyżej. Skłonni są wtedy zapłacić tylko po to by na profilu widniała wyższa ranga. League of Legends to oczywiście nie jedyna gra, w której boosting jest popularny.

Portale płacące za granie w gry online

W internecie jest również sporo portali, które wynagradzają użytkowników punktami za rejestracje w grach online i spędzenie w nich określonej ilości czasu. Punkty te wymienić można często na gotówkę lub klucze do gier na popularnych platformach takich jak steam. Listę takich serwisów znaleźć można na stronie: https://zarabiajprzez24.pl/zarabianie-na-grach/.

Sprzedaż przedmiotów i kont

W grach MMORP takich jak World Of Warcraft spotkać można tzw. „farmerów”, którzy większość czasu spędzają na farmieniu przedmiotów by sprzedawać je na aukcjach za lokalną walutę, w tym wypadku „gold”. Ten z kolei wystawiany jest na prawdziwych portalach aukcyjnych takich jak Allegro. Przedmioty o dużej wartości trafić można w popularnej grze Counter-Strike. Najwyższe ceny na aukcjach można uzyskać sprzedając rzadkie najrzadsze skiny, a kwoty potrafią sięgać kilkuset tysięcy. Z farmienia można uczynić całkiem niezłe źródło dochodu, ale czasem przychodzi taki moment, że gra przestaje dawać radość. W tej sytuacji można sprzedać całe konto. Zależnie od posiadanego sprzętu i innych pożądanych w danej grze aspektów np. reputacji, kwota uzyskana ze sprzedaży może być dość wysoka.

Redakcja Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *