Kodak Ektra wraca pod postacią smartfona

Marki Ektra od Kodaka żadnemu fanowi fotografii przedstawiać szczególnie nie trzeba. Wystarczy dodać, że pierwsze aparaty tej serii światło dzienne ujrzały w roku 1941. Kodak postanowił ją wskrzesić, choć oczywiście nie mówimy o nowych aparatach. Na rynek powróci ona pod postacią smartfona i wydaje się, że będzie to model znacznie ciekawszy od zeszłorocznego smartfona od Kodaka IM5, który był też debiutanckim urządzeniem mobilnym tej firmy.

Zacznijmy od wyglądu, bo nie da się ukryć, że ten jest oryginalny. Producent zapewnia, że smartfon ten polecany jest użytkownikom ceniącym sobie klasykę. Nie zabrakło tu nawet skórzanego pokrowca, który wygląda jak ten na aparat.

Przechodząc do specyfikacji, zauważyć trzeba, że smartfon ten wyposażony jest w 5-calowy panel Full HD, procesor Helio X20 wspierany przez 3 GB pamięci RAM, a także baterię o pojemności 3000 mAh. Pamięci wewnętrznej mamy tu 32 GB z możliwością rozszerzenia poprzez kartę micro SD. Systemem operacyjnym będzie Android 6.0 Marshmallow.

Jako że mówimy o produkcie firmy Kodak, nie sposób nie odnieść się do aparatów. Tylny ma tu 21 MPix i wyposażony jest w lampę LED umożliwiając nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K. Aparat do selfie ma natomiast 13 MPix.

Telefon na rynku pojawić ma się w grudniu. Zapłacić za niego trzeba będzie 499 euro.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *