ThinkPad P

Kolejne laptopy od Lenovo z serii ThinkPad P

Firma Lenovo zapowiedziała swoje trzy nowe laptopy z serii ThinkPad P. Mowa o modelach P51, P51s i P71, które skierowane są do klientów ceniących sobie wysoką wydajność i najwyższą jakość. Znamy też ich specyfikację.

P51

W tym laptopie znajdą się procesory Intel Xeon E3-v6 lub Intel Core siódmej generacji z nawet 64 GB pamięci RAM DDR4 oraz wyświetlaczem o rozdzielczości dochodzącej do 4K. Poza tym użytkownik zdecydować się może na kartę graficzną Nvidia Quadro M2200M oraz system Windows 10 Home, Pro, Red Hat Enterprise Linux lub Ubuntu Linux.

P71

Drugi model z serii ThinkPad P w dużej części jest podobny do poprzednika. Oferuje bowiem takie same procesory, pamięć RAM oraz systemy operacyjne. Rożnicę stanowi tutaj możliwość wyboru wydajniejszej karty graficznej. Poza tym posiada on większy, bo 17-calowy ekran. Komputer ten przystosowany jest też do wirtualnej rzeczywistości.

P51s

Ten sprzęt jest najbardziej mobilnym, bo waży jedynie około 2 kilogramów w przeciwieństwie do 2,5 kg w przypadku ThinkPad P51 i blisko 3,5 kg przy modelu ThinkPad P71. Zastosowano w nim procesor Intel Core, kartę graficzną Nvidia Quadro M520M oraz do 32 GB pamięci RAM. Dostępne systemy to z kolei Windows 7 Professional lub 10 Pro.

Poznaliśmy również ceny laptopów z tej serii. Tak więc najtańszy będzie ThinkPad P51s wyceniony na 1049 dolarów. Za model P51 zapłacimy 1399 dolarów, a P71 – 1849 dolarów. Dwa ostatnie na rynku zadebiutują w kwietniu. Pierwszy natomiast pojawi się na nim już w marcu.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *