Komputer rowerowy od Xplova

Rynek komputerów rowerowych, jeśli się nam już z jakąś firmą kojarzy, to na pewno będzie to Garmin. Zresztą słusznie, bo producent ten na rynek wypuszcza wiele gadżetów, które są przygotowane specjalnie dla właścicieli jednośladów. Teraz miejsce obok amerykańskiego przedsiębiorstwa zajmie również Xplova, która należy do spółki Acer. Światło dzienne ujrzał właśnie komputer rowerowy Xplova5.

Co najważniejsze Xplova5 jest wyposażony w szerokokątną kamerę, która nagrywa wszystko, co znajduje się przed nami na trasie. Nagrywanie odbywa się tu w rozdzielczości 720p. Nie jest to może zbyt wiele, ale wydaje się, że jak na takie urządzenie będzie to rozdzielczość w pełni wystarczająca.

Podkreślmy też, że sam komputer nie jest tylko kamerą, bo ma w sobie wiele innych funkcji, które dla każdego rowerowego maniaka są bezcenne. Dlatego też monitoruje on naszą szybkość, położenie, tempo, czas trwania jazdy i łączny przejechany dystans.

Wydaje się, że jest to spora konkurencja dla Garmina. Tym bardziej że Xplova5 kosztuje 399 euro, a więc cena jest tu zbliżona do innych tego typu urządzeń, które często nie są nawet wyposażone w kamery.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *