Koniec z konsolami Xbox 360

Firma Microsoft, która odpowiadała za wypuszczanie na rynek konsoli Xbox 360, ogłosiła, że zakończyła właśnie jej produkcję. Możemy w związku z tym powiedzieć, że zasłużona dla rynku gier platforma odchodzi na emeryturę, … co by nie mówić także zasłużoną. O tym, że Xbox się kończy, wiedzieliśmy już wcześniej. Wiadome było to po premierze Xbox One. Już wtedy zapowiedziano, że jest to koniec tej konsoli. Jednak dopiero teraz ustaje jej całkowita produkcja.

Z konsolami Xbox 360 do czynienia mieliśmy przez ponad 10 lat i z pewnością znajdą się ci, którzy powiedzą, że na rynku tego typu produktów ta platforma była dla nich numerem jeden. O tym jak bardzo powszechna była pośród użytkowników świadczyć może czas spędzony przy grach, który przekroczył 78 miliardów godzin.

Jednocześnie Microsoft podkreśla, że właściciele konsoli nadal będą mogli liczyć na pełne wsparcie techniczne. Nie zniknie Xbox Live oraz programy Games with Gold i Deals with Gold. Mimo wszystko należy mieć na uwadze, że liczba wydawanych na tę konsolę tytułów po tej decyzji drastycznie spadnie.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *