NES Classic Edition

Nintendo kończy z NES Classic Edition

Japoński koncern Nintendo informuje, że kończy ze sprzedażą NES Classic Edition. Wprawdzie na razie dotyczy to tylko rynku amerykańskiego, ale bez wątpienia to samo spotka także sprzedaż konsol w Europie. Decyzja jest nieco dziwna, bo konsola NES Classic Edition sprzedawała się naprawdę dobrze, a w nieco ponad pół roku sprzedała się w liczbie ponad 1,5 mln egzemplarzy.

Wynik ponad stan

Nintendo zauważa jednak, że konsola ta nie miała być produktem długoterminowym. Japończycy zauważają, że ostatnie dostawy i tak wykraczały ponad zakładany plan.

Podkreślmy jeszcze, że zainteresowanie konsolą było duże mimo początkowo jej wysokiej ceny. Wprawdzie Nintendo jej wartość wyceniła na 59,99 dolarów, to w związku z dużym zapotrzebowaniem pierwsze konsole na aukcjach sprzedawały się o wiele drożej.

Fakt jest jednak taki, że każdy, kto chciałby przywołać przeszłość, powinien się spieszyć. W związku z zaprzestaniem sprzedaży niebawem konsola NES Classic Edition będzie towarem deficytowym, za który zapłacić będzie trzeba jeszcze drożej.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *