Krakowska scena startupowa w roku 2019

Kraków często wymieniany jest wśród miast, które znaczą najwięcej na polskiej scenie startupowej. Dlaczego tak jest? W dzisiejszym artykule przyjrzymy się technologiczno-startupowej scenie Krakowa w roku 2019. Dowiemy się, jak ewoluuje i jak mają się największe startupowe inicjatywy i firmy związane z Krakowem.

Kraków jest już dziś na tyle mocno kojarzony ze startupowym środowiskiem, że co niektórzy nazywają go czasami “polską doliną krzemową”. Przesada? Zostawmy odpowiedź na to pytanie na kolejną okazję. Dziś sprawdźmy przede wszystkim co w startupowym Krakowie piszczy w roku 2019.

Kraków – doskonałe warunki dla startupów

Od kiedy tylko pojęcie “startup” (firma stworzona z myślą o wypracowaniu nowego modelu biznesowego wokół innowacyjnego produktu/usługi) pojawiło się w zbiorowej świadomości, Kraków należał do tych polskich miast, z którymi kojarzono go najczęściej. Dlaczego? Decyduje o tym znakomite zaplecze technologiczno-naukowe Krakowa, na które składają się między innymi znakomite uczelnie techniczne i obecność wielu dużych firm technologicznych, które przyciągają do miasta utalentowanych ludzi.

Wielu z nich decyduje się porzucić korporacje właśnie na rzecz pracy w startupie. Daje im to uczucie większego wpływu na produkt i sukces firmy niż w przypadku wielkiej organizacji.

Częścią zaplecza są także liczne imprezy i wydarzenia startupowe, huby/inkubatory innowacyjności, czy bliskość potencjalnych inwestorów/mentorów.

Startupowe imprezy? Wpadnij do Krakowa

Startupowe wydarzenia odbywające się w Krakowie to zarówno duże konferencje (takie jak Bitspiration czy Atmosphere), jak i niewielkie, odbywające się regularnie meetupy, które stanowią nie tylko okazję do poszerzenia wiedzy, ale także, a może przede wszystkim do poznawania nowych ludzi związanych ze startupowym biznesem.

Wszystkie tego typu wydarzenia, wraz z niezbędnymi szczegółami, można znaleźć w serwisach takich jak Crossweb.p i innych śledzących polskie wydarzenia z szeroko pojętej branży technologicznej.

Krakowskie startupy – spokojny i systematyczny rozwój

Dzięki dobrym warunkom, krakowskie startupy wciąż robią postępy, a o ich produktach można usłyszeć na rynku globalnym. Do najpopularniejszych należą m.in. Base, Sales Manago, Brainly, czy Estimote. Wciąż pojawia się jednak coraz więcej nowych startupów. Warto śledzić polskie serwisy technologiczne, takie jak Antyweb, a także zagraniczne, jak np. TechCrunch, by śledzić najnowsze informacje.

Co dalej z krakowskimi startupami?

Na pewno można spodziewać się w tym obszarze wiele dobrego! W końcu Kraków ma wszystko, by stanowić o sile technologicznych innowacji w Polsce. Zachęcamy więc do śledzenia najnowszych informacji ze świata krakowskich startupów.

Jesteś przedsiębiorcą i chciałbyś dowiedzieć się jeszcze więcej o branży technologicznej w Polsce? Doskonałym sposobem na to są badania i analizy rynku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą agencji Quantify, która przygotowuje profesjonalne badania dla różnych branż i pod różne cele biznesowe.

Redakcja Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *