Lenovo zaprezentowało trzy smartfony z linii K6

Firma Lenovo na targach IFA 2016 jest jedną z aktywniejszych i prezentuje swoim klientom wiele różnego rodzaju urządzeń. Nie brak wśród nich także i smartfonów. Są to między innymi trzy modele z serii K6, a więc Lenovo K6, Lenovo K6 POWER oraz Lenovo K6 NOTE.

Te trzy smartfony mają wiele elementów wspólnych, a zaliczymy do nich między innymi bardzo zbliżoną stylistykę oraz metalową obudowę. Podobieństw można też szukać w ich specyfikacji technicznej. Wszystkie pracują bowiem na bazie systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow, a także mają ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430, głośniki stereo i moduł łączności LTE.

Jeśli spojrzymy na różnice, to zauważmy, że model Lenovo K6 ma 5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1080 × 1920 pikseli, 2 GB pamięci RAM, a także 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia o kartę micro SD. Lenovo K6 POWER przy takim samym ekranie oferuje 2 lub 3 GB pamięci RAM i 16 bądź 32 GB pamięci na dane. Oba modele wyposażone są także w 13 Mpix kamerę główną i 8 Mpix aparat przedni.

Lenovo K6 NOTE to z kolei 5,5-calowy ekran IPS, 3 lub 4 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej i kamery odpowiednio 16 Mpix i 8 MPix.

Smartfony dostępne będą w kolorach ciemnoszarym, złotym i srebrnym. Jak na razie poznaliśmy tylko cenę Lenovo K6, za którego przyjdzie nam zapłacić 1099 złotych. Z pewnością dwa pozostałe będą droższe.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *