LinkedIn ma pół miliarda użytkowników

LinkedIn ma pół miliarda użytkowników

Nie jest tajemnicą, że LinkedIn nie jest tak popularny, jak Facebook czy Instagram. Mimo wszystko nie da się ukryć, że na tym biznesowym portalu społecznościowym dzieje się sporo. Najlepiej świadczy o tym liczba zarejestrowanych tam kont. Otóż LinkedIn ma pół miliarda użytkowników.

Szybki wzrost

Magiczną barierę ten serwis przekroczył pod koniec ubiegłego miesiąca. Oznacza to tym samym wzrost o 50 milionów w stosunku do sierpnia 2016 roku oraz o 100 milionów od października 2015 roku. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę to, że jest to portal o charakterze biznesowym, gdzie przedsiębiorcy szukają pracowników, a Ci nowej pracy na etacie czy zleceniodawców.

Warto mimo wszystko zauważyć, że pół miliarda to liczba wszystkich użytkowników w bazie. Nie każdy z nich jest jednak aktywny. Szacuje się, że każdego miesiąca do serwisu loguje się tylko około 25 proc. z nich.

Mimo takiego zainteresowania do portalu, który powstał w roku 2002, Microsoft wciąż musi dopłacać. Przypomnimy, że gigant z Redmond portal ten nabył w roku ubiegłym za przeszło 26 miliardów dolarów.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *