Lista aplikacji niezastąpionych podczas m-zakupów

W ostatnim artykule z cyklu Poradników odpowiedzieliśmy na pytanie, dlaczego warto robić zakupy mobilne. Obiecaliśmy, że odniesiemy się też do aplikacji, które pomagają nam w m-zakupach. O których w związku z tym aplikacjach w swoich smartfonach nie możemy zapomnieć, będąc aktywnym podczas zakupów mobilnych?

Moja gazeta

W pierwszej kolejności odnieśmy się do aplikacji Moja Gazeta”. Jest to bowiem nic innego jak zbiór gazetek reklamowych kilkudziesięciu polskich sieci handlowych, tak tych, gdzie znajdziemy artykuły spożywcze, jak również obuwie czy sprzęt RTV i AGD. Plusem jest również fakt, że aplikacja jest co kilka godzin aktualizowana, dzięki czemu z promocjami jesteśmy na bieżąco.

m-zakupy3

Qpony.pl

Ta aplikacja odnosi się akurat do sieci handlowych i gastronomicznych, a w tym McDonald’s, KFC, Burger King czy IKEA. Korzystnym dodatkiem w aplikacji Qpony.pl jest to, że każda z pozycji jest opatrzona czasem promocji oraz listą punktów, w których obowiązuje.

Pounce

Ciekawą aplikacją jest również Pounce. Dzięki niej możemy zidentyfikować dany towar, robiąc mu zdjęcie. Minusem w tym przypadku jest fakt, że aplikacja ta nie obsługuje jak na razie polskich sklepów. Tak więc dany produkt możemy sprawdzić jedynie w punktach zagranicznych.

SaveUp

Bardzo podobną aplikacją do Pounce jest również SaveUp z tą tylko różnicą, że ta rozpoznaje jedynie książki, płyty, gry oraz filmy. Także i w tym przypadku robimy danemu produktowi zdjęcie, po czym otrzymujemy informacje, gdzie i po jakiej cenie możemy go nabyć. Automatycznie możemy go tu zamówić lub też w przypadku książek ściągnąć ją w wersji elektronicznej.

Allegro

O tej aplikacji rzecz jasna nikt zapomnieć nie może, bo jest to jeden z największych serwisów aukcyjnych na świecie, a na pewno w Polsce. Dzięki aplikacji Allegro każdy z nas z poziomu telefonu dokona zakupu interesującego produktu, tak jak wcześniej robił to z wykorzystaniem komputera.

Allegro Mobile

Ceneo

Bardzo praktyczną aplikacją jest również Ceneo”. Tej porównywarki zakupów szczególnie przedstawiać nie trzeba chyba nikomu. Jest to bowiem największa znana nam porównywarka, w której porównamy w zasadzie wszystko. Co ważniejsze z jej poziomu możemy bezpośrednio przejść do sklepu, który oferuje dany towar w najatrakcyjniejszej dla nas cenie i dokonać jego zakupu.

Ceneo.pl Mobile

Powyższe aplikacje to oczywiście tylko część z tych, które są dziś dostępne, a możemy mieć pewność, że najbliższe lata przyniosą nam na tej płaszczyźnie coś nowego, gdyż m-zakupy szybko zyskują na popularności i swoje apogeum mają jeszcze przed sobą.

Jeśli mielibyśmy Wam coś z tych aplikacji polecić, to z pewnością w pierwszej kolejności trzeba tutaj spojrzeć na dwie ostatnie aplikacje, a więc Allegro oraz Ceneo.pl”. Przy przeprowadzaniu zakupów z wykorzystaniem urządzeń mobilnych z nich korzystać będziecie bowiem najczęściej.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *