MacBook z dotykową klawiaturą od Apple?

Być może już niebawem Apple wprowadzi do sprzedaży laptopy z dotykową klawiaturą. W firmie z Cupertino nie ukrywają, że mają już patent, choć na razie nie jest on jeszcze zbyt szczegółowy. Jak zatem miałby wglądać taki MacBook?

Z tego, co na dzień dzisiejszy wiadomo, tradycyjna klawiatura miałaby zostać tutaj zastąpiona panelem dotykowym, który działałby na zasadzie podobnej do touchpada z tą tylko różnicą, że byłby on o wiele większy. Dodatkowo mielibyśmy tutaj wydzielone odpowiednie pola odpowiadające konkretnym klawiszom, a nawet otwory na podświetlenie znaków.

Czy takie rozwiązanie by się sprawdziło? Wydaje się, że jak najbardziej. Tradycyjna klawiatura jest narażona na uszkodzenia lub zwyczajnie może się zabrudzić. Poza tym pozwoliłoby to konstruować cieńsze laptopy. Problem jest jednak taki, że ów pomysł to na razie tylko patent i jeśli już zostanie on wdrożony, to może mieć to miejsce zarówno za rok, jak i kilka lat czy nawet więcej. Pozostaje nam mieć nadzieje, że Apple raz jeszcze pokaże, że zależy jej na minimalistycznym wyglądzie swoich urządzeń mobilnych.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *