Meizu m3 już na rynku

Smartfony cieszą się dziś ogromną popularnością. Nic dziwnego, że wielu z utęsknieniem czeka na nowe modele telefonów z serii, z którymi wcześniej mieli już oni do czynienia. Minusem jest to, że nowe komórki są po prostu drogie i nie każdego stać na ich nabycie. Takiego problemu na pewno nie ma w przypadku telefonów Meizu, które zaskakują swoich wielbicieli niskimi cenami przy wcale nie najgorszych parametrach. Podobnie jest ze smartfonem Meizu m3, który wasz może być już za niespełna 100 dolarów.

W Meizu m3 znajdziemy bowiem 5-calowy ekran o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Co ważne jest to wzmacniane szkło 2.5D. Za wydajność odpowiada tu natomiast ośmiordzeniowy procesor Mediatek MT6750, który współpracować będzie z 2 lub 3 GB pamięci RAM w zależności od wersji.

Wspomnieć trzeba także o kamerze, której matryca ma tutaj rozdzielczość 13 Mpix z tyłu obudowy i 5 Mpix na jej froncie. Praktycznym dodatkiem jest tu też dioda LED, która pozwala robić zdjęcia przy słabym naświetleniu, na przykład w ciemności.

Systemem operacyjnym Meizu m3 będzie natomiast Google Android 5.1 z Flyme UI. Nie jest to jego najnowsza wersja, ale nie ma co narzekać. Jeśli dodamy do tego łączność przez Bluetooth 4.0, Wi-Fi, a także LTE otrzymujemy naprawdę ciekawy model w atrakcyjnej cenie. Na europejskim rynku telefon jeszcze nie zadebiutował, ale już sprzedaje się w Chinach. Za słabszą wersję z 2 GB pamięci RAM zapłacić trzeba jedynie 90 dolarów. Wersja z 3 GB RAM jest z kolei o 30 dolarów droższa. Nadal jest to jednak cena bardzo niska.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *