Meizu zaprezentowało pierwszego smartwatcha

Rynek smartwatchy jest dziś naprawdę bardzo szeroki i raczej nie ma się co spodziewać tego, że w najbliższym czasie coś miałoby się tu zmienić. Do firm, które postawiły na te urządzenia dołączyło właśnie Meizu. Japońskie przedsiębiorstwo zaprezentowało właśnie pierwszego swojego smartwatcha. Jest nim model Meizu Mix.

Meizu Mix to jednak smartwatch inny od reszty i na pierwszy rzut oka nie przypomina inteligentnego zegarka. Wyposażono go bowiem w klasyczną tarczę, choć sparowany może być również ze smartfonem. Model ten korzysta bowiem z technologii Bluetooth 4.0 LE, a o zdarzeniach poinformuje użytkowników przy pomocy diody LED oraz wibracji.

Z czujników, które możemy tu znaleźć, wymienić trzeba między innymi akcelerometr oraz żyroskop. Sporą korzyścią jest też wodoszczelna obudowa Meizu Mix.

Wprawdzie na rynku smartwatche te nie są jeszcze dostępne, ale przy odrobinie szczęścia i zainteresowania nabyć będzie można je już w następnym miesiącu. Meizu wystartowało bowiem z akcją crowdfundingową, której celem jest zebranie 500 tysięcy juanów. Jeśli ta się powiedzie wówczas za Meizu Mix w wersji Denim, Leather i Steel zapłacić trzeba będzie odpowiednio 151, 195 i 225 dolarów.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *