Microsoft Edge

Microsoft Edge bezpieczną przeglądarką dla przedsiębiorców

Jeśli szukacie bezpiecznej przeglądarki internetowej dla swojej firmy, warto sprawdzić Microsoft Edge. Wprawdzie Amerykanie urządzenie to zapowiedzieli już we wrześniu ubiegłego roku, to do systemu Windows 10 zostało ono wprowadzone dopiero teraz, choć tylko w wersji testowej dla Insiderów.

Przeglądarka bezpieczniejsza niż inne

Według Microsoftu jest to aplikacja bezpieczniejsza od reszty. Wszystko dzięki narzędziu Windows Defender Application Guard. Pozwala ono na zabezpieczenie przeglądarki internetowej Microsoft Edge na maszynie wirtualnej. Dlatego też, nawet jeśli zostanie ona zaatakowana przez jakieś złośliwe oprogramowanie, to w żaden sposób nie przedostanie się ono do reszty komputera.

Nie dla wszystkich

Nie jest jednak wykluczone, że z Microsoft Edge nie będą mogli skorzystać wszyscy przedsiębiorcy. Ci pracujący na wydajniejszych komputerach raczej nie powinni mieć problemów. Pojawić się one natomiast mogą na mniej wydajnych jednostkach, które będą działać wolniej.

Wydaje się w związku z tym, że w najbliższym czasie Microsoft skupi się na użytkownikach biznesowych. Bardzo możliwe, że z myślą o nich wprowadzona zostanie niebawem aktualizacja Redstone 3.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *