Najczęstsze błędy popełniane przy zakupie smartfona

Nie da się ukryć, że rynek smartfonów jest dziś bardzo bogaty. Ten fakt jako użytkowników powinien nas cieszyć. Nie jest jednak tajemnicą, że im telefonów na rynku jest więcej, tym i dylemat staje się większy. Poza tym nie zapominajmy, że średnio nowego smartfona nabywamy raz na dwa lata, bo na ogół właśnie tyle trwa okres umowy u operatora. To wszystko sprawia, że podczas wyboru telefonu mamy duży problem i popełniamy przy tym błędy. Oto pięć najczęściej popełnianych błędów przy wyborze nowego smartfona.

System operacyjny

Najważniejszy w telefonie jest jego system operacyjny. Trzy najpopularniejsze z nich to iOS, Windows Phone i Android. Pierwszy z nich jest systemem stworzonym przez Apple, dlatego też znajdziemy go tylko w urządzeniach sygnowanych logiem obgryzionego jabłka. Jako że jest to system zamknięty, liczba zagrożeń z nim związanych jest niewielka.

Podobnie jest z systemem iOS. On także jest zamknięty, choć nie aż w tak dużym stopniu. To akurat system należący do Microsoftu.

Android1

Zdecydowanie najpopularniejszy jest Android. Z jednej strony jest to system bardzo atrakcyjny ze względu na dużą liczbę aplikacji i częste aktualizacje. Z drugiej z kolei nie bez powodu aż 95% zagrożeń na urządzenia mobilne zostało stworzonych na Androida.

Rozmiar wyświetlacza

Większość stawia na ekrany większe, co nie dziwi. Nie jest jednak wcale powiedziane, że takie telefony będą rozwiązaniem lepszym. Ma to bowiem zarówno dobre, jak i złe strony. Oczywiste wydaje się to, że duży ekran pozwoli nam na czytelne przeglądanie zawartości telefonu czy stron internetowych. Może on jednak też powodować dyskomfort. Na przykład przy przechowywaniu go w kieszeni. Poza tym jest on bardziej narażony na uszkodzenia.

Liczba funkcji

Telefon z wieloma funkcjami może być dla użytkownika bardzo atrakcyjny i nie sposób się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Niemniej jednak równie dobrze może to stanowić problem. Wiele funkcji nie jest potrzebnych każdemu, gdyż w głównej mierze telefon ma służyć do nawiązywania rozmów i pisania wiadomości tekstowych. Warto zauważyć, że każda dodatkowa aplikacja to ryzyko wystąpienia złośliwego oprogramowania, nie mówiąc już o tym, że przy większej ich liczbie także i system operacyjny będzie działał wolniej.

Czas pracy baterii

Obecnie, kiedy nasze smartfony są tak bogato wyposażone, a my niemal każdego dnia korzystamy w nich z zasobów sieci, czy też gramy w gry mobilne nie dziwi, że baterie w smartfonach wyczerpują się dość szybko. Wprawdzie wiele z nich jest dziś wyposażona w system szybkiego ładowania, który pozwala je w pełni naładować w kilkadziesiąt minut, a na dodatek skorzystać możemy z powerbanków, a więc mobilnych banków energii to jednak wydaje się, że dobrze jest zadbać o smartfon z pojemniejszą baterią.

bateria smartfon

Współpraca z innymi urządzeniami

Wiele mówi się dziś o współpracy smartfonów czy tabletów z innymi urządzeniami, co wydaje się oczywiste. Jako że dziś inteligentne systemy są coraz powszechniejsze, warto zarządzać nimi z każdego miejsca na ziemi. Możliwe jest to między innymi dzięki smartfonom. Wystarczy nabyć telefon, który nie będzie w tym zakresie ograniczony i potrafi z nimi współpracować.

Najważniejsze, aby przy szukaniu nowego telefonu znaleźć coś optymalnego dla siebie, a nie innych. Dlatego też nie powinna to być decyzja podjęta pochopnie, jak się często zdarza. Niestety za namową sprzedawców w salonie bądź konsultantów telefonicznych notorycznie nabywamy smartfony, które nie są w pełni praktyczne.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *