gry retro na urządzenia mobilne

Najpopularniejsze gry retro na urządzenia mobilne

Informowaliśmy Was właśnie o nowej Nokii 3310, która ujrzała światło dzienne na targach MWC w Barcelonie. Wprawdzie jej specyfikacja techniczna nie wygląda na zbyt ciekawą, a sam telefon jest tani, bo kosztuje zaledwie 49 euro, warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Mowa oczywiście o kultowej grze Snake, która powraca w nieco odmienionym wydaniu. Skoro tak postanowiliśmy przyjrzeć się innym tego typu tytułom. Które gry retro na urządzenia mobilne możemy do takich zaliczyć?

Snake’97

Wydaje się, że to jedna z najpopularniejszych, a być może nawet najpopularniejsza gra retro na telefony. Stworzona została w roku 1978 przez Amerykanina Petera Trefonasa i początkowo była grą komputerową. Sama rozgrywka nie jest oczywiście zbyt skompilowana. Sterując wężem, połykamy pojawiające się na planszy pożywienie. Sęk w tym, aby wąż był jak najdłuższy. Śmiertelne jest między innymi dotknięcie własnego ogona.

gry retro na urządzenia mobilne

Smash

Wielu może nie kojarzyć tego tytułu, ale grę na pewno zna bardzo dobrze. Jej pomysłodawcą był Steve Wozniak, który założył ze Steve’em Jobsem firmę Apple. Gra nie mogła być zbyt skomplikowana i taka nie była. Spadającą piłkę odbijać trzeba tak długo, aż rozbijemy całą ścianę. Chyba że wcześniej stracimy wszystkie życia.

Tetris

Zapomnieć nie można oczywiście również o najpopularniejszych klockach. Zasady rozrywki są dość proste. Obracamy klocki tak, aby jak najlepiej je do siebie dopasować. Wszystko dlatego, że kompletne poziomy klocków znikają, przyznając nam punkty. Dodajmy tutaj, że za ten tytuł odpowiada Rosjanin Aleksiej Pażytnow, który stworzył ją w roku 1984.

gry retro na urządzenia mobilne

Xalaxians

Ta zręcznościówka szybko przypadła do gustu wielu graczom zarówno na konsolach, jak i urządzeniach mobilnych. Jako obrońcy kosmosu musieliśmy rywalizować tu ze statkami obcych, które nie były nastawione pokojowo. Jedyne czego potrzebowaliśmy do ich pokonania to ruchy w bok i strzały. Pamiętacie?

Pac-Man

Kolejny tytuł, w który okazje miał zagrać chyba każdy. Pac-Man to gra kultowa, o której można by pisać dużo. Tytuł ten przyciągał nie tylko przed automaty, ale również i telefony. Zasady a jakże by inaczej były bardzo proste. Poruszając się Pac-Manem zjeść było trzeba wszystkie kropki pojawiające się na mapie. Przeszkodą były czyhające na nas duchy.

gry retro na urządzenia mobilne
Oczywiście to nie wszystkie gry retro na urządzenia mobilne. Tych było naprawdę mnóstwo. Obecnie niemal każdy tytuł dostępny w przeszłości na proste konsole jest do ściągnięcia również na telefon czy tablet. Chętnie poznamy Wasze propozycje. Czy powyższymi tytułami trafilibyśmy w Wasze gusta?

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *