Co należy wiedzieć o smartwatchach?

Jeśli mielibyśmy wymienić inteligentne urządzenia mobilne 99,9% z nas postawiłaby na smartfony. To oczywiście zrozumiałe, gdyż te w naszym środowisku zadomowiły się już na dobre. Nie są one jednak jedyne. Poza nimi wyróżnić możemy smartwatche. Te inteligentne zegarki dokładnie mierzą czas, choć poza tym mają też wiele innych bardzo praktycznych funkcji. Jak zatem prezentują się te gadżety mobilne i z myślą o kim są produkowane?

Czym jest smartwatch?

Po części na to pytanie odpowiedzieliśmy już na wstępie. Tak więc smartwatch to inteligentny odpowiednik zegarka. Charakteryzuje się on tym, że poza klasyczną rolą zegarka w formie odmierzania czasu, ma on także wiele dodatkowych funkcji, które sprawiają, że jest on urządzeniem znacznie bardziej praktycznym. Zegarki te porównać możemy do mini komputerów wyposażonych w oprogramowanie umożliwiające odbieranie połączeń telefonicznych, mierzenie tętna czy pomiar ilości przebytych kilometrów.

Smartwatch

Nowoczesne smartwatche ze smartfonami łączą się poprzez Bluetooth, pokazując na swoich ekranach połączenia, wiadomości i inne przychodzące informacje, co nie wymusza na nas wyciągania telefonu z kieszeni. Na pewno w dużym stopniu wpływają też na komfort i wygodę w komunikacji.

Dla sportowców

W pierwszej kolejności w kontekście smartwatchy myślimy o sportowcach. Oczywiście nie może nas to dziwić. Zegarek, który mierzy kroki czy puls idealnie nadaje się dla osób zawodowo i dla przyjemności jeżdżących na rowerze, biegających czy oddających się aktywności w innej formie. Warto zaznaczyć, że na rynku pojawiły się już nawet smartwatche wodoodporne przeznaczone dla miłośników pływania. Wiele z nich nawet ma specjalny sportowy design, uwydatniając tym samym swoje przeznaczenie.

Smartwatch1

Dla kolekcjonerów

Smartwatche mogą być także łakomym kąskiem dla kolekcjonerów, tak jak zresztą ma to miejsce w przypadku klasycznych zegarków na rękę. Wiele z nich jest unikalnych i na rynek wypuszczane są one w ograniczonych ilościach. To wraz z połączeniem ich praktycznych funkcji może zachęcać do tego, aby je nabyć. Zauważmy też, że może to być całkiem niezła inwestycja, ponieważ wraz z biegiem czasu takie kolekcjonerskie zegarki inteligentne najprawdopodobniej zyskają na wartości i z czasem będzie je można odsprzedać z zyskiem.

Koszt zakupu

Jako że smartwatchy na rynku jest dziś coraz więcej, nie dziwi, że także i ich ceny są bardzo różnorodne. Jak się okazuje, ich koszt wcale nie musi oznaczać wydatku rzędu kilkuset złotych. Nabyć możemy je już za około 100 złotych, choć oczywiście dalekie one będą on najlepszych tego typu produktów, a liczba ich funkcji będzie mocno ograniczona. Ich górna granica jest o wiele wyższa, bo te ponad 1500 zł czy bliskie 2000 zł także się zdarzają.

Samsung smartwatch
Podsumowując, nie da się ukryć, że smartwatche stają się coraz popularniejsze, choć akurat apogeum ich popularności jeszcze przed nami. Tym bardziej warto się tymi inteligentnymi zegarkami zainteresować już teraz. Nie jest tajemnicą, że ich ceny powinny być coraz bardziej konkurencyjne.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *