New Nintendo 2DS XL

New Nintendo 2DS XL – nowa przenośna konsola od Nintendo

Koncern Nintendo postanowił zaprezentować nową przenośną konsolę do gier swojego autorstwa. Mowa o modelu New Nintendo 2DS XL. Trzeba zauważyć, że względem klasycznej konsoli 2DS zmieniło się tu naprawdę sporo, a co najważniejsze są to zmiany na lepsze.

Konstrukcja

Największa zmiana dotyczy samej konstrukcji. Otóż Japończycy w konsoli New Nintendo 2DS XL zdecydowali się na otwieraną konstrukcję, a przypomnijmy, że poprzednia wersja była tylko jednolitym blokiem. W mocno odświeżonej konsoli zastosowano dwa ekrany – główny o przekątnej 4,88 cali i dodatkowy – 4,18 cali. Z bardzo podobnymi mamy do czynienia w modelu 3DS XL, choć te tutaj oferują niszą rozdzielczość 400 × 240 pikseli.

Łączność NFC i kamera

Ponadto zdecydowano się tu również na wsparcie dla łączności NFC. Inne zmiany to z kolei dodanie gałki C-stick, kamery oraz głośników stereo czy zastosowanie slotów microSD zamiast SD. Sprzęt oferuje także tryb oszczędzania energii.

Debiut konsoli New Nintendo 2DS XL na rynku planowany jest na 28 lipca tego roku. Jej cena kształtować się będzie na poziomie 150 dolarów.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *