Norwegia zrezygnuje z aut z silnikami spalinowymi?

Kraje skandynawskie w ustanawianiu przepisów, które mają pomóc w ochronie środowiska są bardzo restrykcyjne. Doskonałym tego przykładem jest kolejna ustawa, która w Polsce raczej nie miałaby racji bytu. Za kilka lat w jednym z krajów Skandynawii, a dokładniej Norwegii nie nabędziemy auta, które ma silnik spalinowy.

Nie jest to jeszcze potwierdzone, ale wprowadzenie takiej dyrektywy jest bardzo realne. Od roku 2025 w Norwegii ma być zakaz sprzedaży samochodów z silnikiem spalinowym. Co jednak ciekawe nie będzie za to zakazu jazdy takimi samochodami, tak więc mieszkańcy Norwegii, których nie stać na taką zmianę, a także turyści mogą spać spokojnie.

W sprzedaży pozostaną jedynie auta ekologiczne zwłaszcza te z silnikiem elektrycznym. Warto zaznaczyć tu, że nie jest to jedyny kraj, który ma na celu wprowadzanie takich zmian. Podobne ustawy są w przygotowaniu w Indiach i Holandii, gdzie jednak królują rowery. W przypadku Norwegii taka zmiana nie powinna odbić się na gospodarce, a już na pewno nie utrącą na tym same koncerny samochodowe. Już dziś co czwarte sprzedawane auto jest tam samochodem ekologicznym z silnikiem elektrycznym.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *