Nowa odsłona platformy Android Wear

Jesienią na rynku zadebiutować ma platforma Android Wear 2.0, która jak dobrze wiemy dedykowana jest smartwatchom. Podczas konferencji deweloperskiej Google I/O firma ta zapowiedziała debiut nowej platformy i określiła część nowości, które się w niej znajdą. Czego zatem spodziewać mogą się użytkownicy Android Wear 2.0?

Otóż zmian w porównaniu z obecną wersją będzie całkiem sporo i to tak pod względem funkcjonalnym jak i wizualnym. Bardziej intuicyjny ma być między innymi sam interfejs. Doczekać mamy się nawet inteligentnych odpowiedzi”. Poza tym wyświetlanie informacji z dowolnej aplikacji możliwe będzie na każdej tarczy.

Narzekać nie będą mogły także osoby stawiające na aktywność fizyczną. Ta będzie teraz automatycznie wykrywana, a aplikacje wymieniać między sobą dane za pomocą API Google Fit. Co jeszcze? Na pewno nie bez znaczenia jest fakt, że smartwatche z tą platformą mają być mniej uzależnione od smartfona. Między innymi w zakresie słuchania muzyki czy łączności. Z sieciami WiFi i Bluetooth połączymy się bowiem automatycznie.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *