Olimpijczycy sprawdzą pierścienie do płatności zbliżeniowych

Gotówkę nosimy przy sobie coraz rzadziej, co jest zarozumiałe, patrząc na to, jak wiele korzyści niosą dziś w sobie płatności bezgotówkowe. Przy pomocy karty zapłacimy dziś niemal wszędzie, co jednak nie oznacza, że jest to rozwiązanie optymalne. Zawsze można przecież wymyślić coś lepszego, na przykład płatności telefonem. Na podobnej zasadzie działać mają także pierścienie płatnicze.

Firma Visa przygotowała testowe wersje pierścieni płatniczych, którymi będzie można płacić przez portale zbliżeniowe. Pierwsze testy odbędą się już wkrótce, bo podczas igrzysk olimpijskich w Rio, których Visa jest sponsorem. Wypróbować ma je 45 sportowców. Zaznaczmy, że takie pierścienie działają dzięki wbudowanemu modułowi NFC.

Wydaje się, że jest to rozwiązanie nad wyraz praktyczne. Na pewno pierścienie zgubić jest trudniej niż karty płatnicze. Poza tym modele przygotowane przez firmę Visa są też wodoodporne do głębokości 50 metrów. Dodajmy jeszcze, że pierścień płatniczy może stanowić także doskonałą ozdobę, będąc elementem noszonej przez nas biżuterii.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *