Opaska mierząca poziom alkoholu

Jeśli nie słyszeliście o mającej swoją siedzibę w San Francisco firmie BACtrack, podpowiadamy, że zajmuje się ona głównie produkcją alkomatów i to tych z wyższej półki, bo posługuje się nimi nawet policja. Nie tak dawno spółka ta została zwycięzcą konkursu zorganizowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia. Celem było stworzenie innego miernika trzeźwości aniżeli alkomat. BACtrack jak kilka innych firm zaproponowało inteligentną opaskę i okazała się ona najefektywniejsza.

Opaska nosi nazwę Skyn i wykrywa alkohol, wykorzystując technologię ogniwa paliwowego, którą spotkamy także w tradycyjnych alkomatach. Wydaje się, że jest to rozwiązanie jak najbardziej warte bliższej uwagi, choć trzeba podkreślić, że na zbadanie poziomu alkoholu we krwi potrzebuje ona aż 45 minut. Wszystko dlatego, że mierzy poziom alkoholu na podstawie naszego potu. Na pewno Skyn pomoże choćby w monitorowaniu poziomu alkoholu we krwi.

Do nabycia pierwsze opaski mierzące poziom alkoholu będą jeszcze w tym roku, choć ich liczba będzie ograniczona. W znacznie szerszym nakładzie pojawią się one natomiast w roku przyszłym.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *