Jak oszczędzać pakiet internetowy w smartfonie?

Każdy z nas kto ma smartfona doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest to urządzenie o wiele bardziej funkcjonalne, jeśli mamy w nim dostęp do sieci. Oglądanie filmików na YouTube, przeglądanie poczty, Facebooka czy też rozrywka w grach online na ogół kończy się jednak tym, że gigabajtów w naszym pakcie internetowym szybko ubywa. Warto w związku z tym wiedzieć, co zrobić, aby internetu w smartfonie starczyło nam na dłużej.

Korzystanie z Wi-Fi

Najprościej jest skorzystać z sieci ogólnodostępnej, a więc Wi-Fi wyłączając jednocześnie pakiet danych w telefonie. Wówczas mimo korzystania z sieci niezależnie od zakresu pobieranych danych objętość dostępnego pakietu się nie zmniejsza. Obecnie sieci Wi-Fi dostępne są już bardzo szeroko. Mają je niemal wszystkie restauracje, bary, hotele czy inne tym podobne miejsca publiczne.

Internet w smartfonie2

Warto pamiętać tu o tym, żeby wszelkich aktualizacji dokonywać tylko z udziałem Wi-Fi. Przeprowadzenie ich z wykorzystaniem pakietu danych, będzie oznaczać zmarnowanie dużej jego części, choć wiele zależy tu rzecz jasna od wielkości aktualizacji oraz liczby aplikacji, które chcemy zaktualizować.

Ograniczenie dostępu do sieci określonych programów

Przy niewielkich pakietach danych warto sprawdzić jakim zużyciem cechują się aplikacje zainstalowane w naszym telefonie. Zarówno w smartfonach opartych na systemie iOS jak i Androidzie istnieje możliwość zablokowania dostępu do sieci dla programów, które cechują się wysokąpakietożernością.

Internet w smartfonie1

Przeglądanie stron mobilnych

Różnice w wielkości klasycznych stron internetowych oraz tych mobilnych sięgać mogą nawet 80%. Dlatego też bardzo ważne jest, aby przeglądając witryny stawiać na strony, które mają wersje responsywne. Dzięki temu przy ich otwieraniu zużywamy o wiele mniej danych niż przy stronach standardowych.

Ustawienie limitu danych

Najlepszym sposobem na dostosowanie się do przysługujących nam pakietów danych i ich nieprzekraczania jest samokontrola, o którą oczywiście nie łatwo. Wspomóc warto się wówczas limitem pakietu danych, który ustawić możemy w wersji dziennej czy tygodniowej. Wystarczy przeliczyć przysługujący nam transfer na dzień czy tydzień i wpisać określoną wartość. Wówczas po przekroczeniu limitu zostaniemy o tym fakcie poinformowani.

Aero2

Wiele telefonów ma dziś funkcję dual SIM, a więc umieścić w nich możemy dwie karty. Jest to korzystne także dla osób, które nie wyobrażają sobie życia bez sieci. W takiej sytuacji dobrze jest się zaopatrzyć w kartę Aero2 i włożyć ją do smartfona. Korzystać wówczas będziemy mogli z darmowego internetu o wartości zgodnej z nominałem danej karty.

Aero2

Z pewnością mając internet w sieci trudno zapanować nad korzystaniem z tego dobra. Zazwyczaj nie potrafimy się powstrzymać i przysługujący nam pakiet wykorzystujemy o wiele za szybko. Nieraz jednak zupełnie niepotrzebnie. Tym bardziej że będąc w miejscach publicznych, niemal zawsze można przełączyć się na sieć Wi-Fi. Poza tym istnieją sposoby na ograniczenie zużycia, co tylko potwierdziliśmy wyżej. A jak Ty dbasz o to, aby nie przekroczyć dostępnego limitu? Czy masz na to jakiś sprawdzony sposób?

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *