Phab 2 Pro – smartfon od Lenovo z technologią Tango

Na konferencji Tech World 2016 firma Lenovo zaprezentowała smartfona Phab 2 Pro. Jest to pierwszy telefon wykorzystujący technologię Project Tango, nad którą dział Google Advanced Technologies and Products pracuje od kilku lat. Wyposażony on został między innymi sensory oraz kamerki, które pozwalają wykonać trójwymiarowe skanowanie otoczenia.

Zacznijmy od tego, że telefon ten jest wyposażony w dwie kamerki tworzące tak zwane oko widzące otoczenie w technologii 3D. Poza tym nie brak w nim sensorów monitorujących otoczenie 250000 razy na sekundę.

Jeśli pod uwagę mielibyśmy wziąć natomiast tylko i wyłącznie specyfikację techniczną, to Phab 2 Pro zawiera w sobie 6,4-calowy panel QHD, procesor Snapdragon 652 ze wsparciem 4 GB pamięci RAM, a także 64 GB pamięci na dane, którą dodatkowo można zwiększyć poprzez kartę microSD oraz baterię o pojemności 4050 mAh.

Dodatkowo mamy tu metalową obudowę, czytnik linii papilarnych, 16 MP aparat tylny TOF, kamerkę do śledzenia ruchu i 8 MP kamerkę przednią. System operacyjny tu zastosowany to z kolei Android 6.0 Marshmallow.

Dodajmy, że Phab 2 Pro na rynku zadebiutować ma we wrześniu, a zapłacić za niego będzie trzeba 500 dolarów.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *