Polacy zakochali się w e-sporcie

E-sport cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Nie inaczej jest też w Polsce. Być może dla wielu będzie to niespodzianka, ale nasz kraj jest w czołówce, jeśli pod uwagę mielibyśmy widzów oglądających rozgrywki e-sportowych turniejów. Szacuje się, że na przestrzeni kilku ostatnich lat liczba Polaków, która poświęca czas na to, aby oglądać takie zawody wzrosła nawet 25 razy.

Powołując się na badania ESL, w których odniesiono się do dwóch najpopularniejszych turniejów, a więc finałów Intel Extreme Masters Katowice i ESL One możemy powiedzieć wprost, że Polacy kochają e-sport.

W tym roku turniej Intel Extreme Masters Katowice 2016 obejrzało 2,82 miliona Polaków, a przed nami byli tylko Amerykanie (7 mln) i Niemcy (2,86 mln).

W rankingu internetowej oglądalności turnieju ESL One Kolonia Polacy zajęli natomiast czwarte miejsce z wynikiem 2,5 miliona odbiorców. Także i tu najlepsi byli Amerykanie (5,8 mln) przed Niemcami (2,66 mln). Trzecie miejsce zajęła Rosja (2,53 mln).

Tak więc nie da się ukryć, że Polacy wśród widzów oglądających e-sport stanowią ścisłą czołówkę. Nic dziwnego, że i sam e-sport w Polsce jest na fali wzrostowej. W tym roku wartość tego rynku wynieść ma 40 milionów złotych.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *