Portale społecznościowe od lat szesnastu

Tego, jak bardzo popularne są dziś portale społecznościowe, nie trzeba szczególnie podkreślać. Nie da się ukryć, że na swojej sławie zyskują one w szybkim tempie. Oczywiście najpopularniejszy jest tutaj Facebook, ale warto jeszcze zwrócić uwagę na Snapchat i Instagram. Wiele wskazuje na to, że dla dzieci będą one ograniczone. Takie zmiany wprowadzić w życie ma uchwała Parlamentu Europejskiego.

O takiej decyzji Parlamentu Europejskiego informuje serwis Financial Times. Wprawdzie nie weszła ona jeszcze w życie, ale ponoć decyzje już zapadły i nic się w tej kwestii nie zmieni. Zmiany mają dotyczyć osób do szesnastego roku życia, które nie będą mogły rejestrować się na portalach społecznościowych, chyba że zgodę na to wyrażą ich rodzice bądź opiekunowie, choć na razie nie ustalono, na jakiej podstawie odbywać ma się weryfikacja takich zgód. Nie wiemy, jak ma wyglądać także weryfikacja wieku. Spekuluje się, że może być to zrobione na podstawie skanu dokumentu, który będzie trzeba wysłać lub też przypisanej do konta karty kredytowej.

Jeśli dojdzie do złamania prawa, sam użytkownik nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji. Sporo stracić może jednak na tym sam serwis, ponieważ ukarany może on zostać grzywną w wysokości nawet 4% obrotu na rynku globalnym.

Zmiany, które wejdą w życie w 2018 roku, podobają się starszym internautom, a co oczywiste nie przypadają do gustu młodym osobom, jak i samym serwisom społecznościowym.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *