Powrót Commodore 64?

Czy ktoś w dobie dzisiejszej techniki pamięta jeszcze Commodore 64? Z pewnością i jeśli już wracamy w myślach do tej konsoli, to raczej każdy ma skojarzenia jak najbardziej pozytywne. Co byście powiedzieli zatem na powrót Commodore 64? Jak się okazuje jest to możliwe, a konsola miałaby nazywać się THE 64. Wyglądem byłaby bardzo zbliżona do Commodore 64, choć oczywiście byłaby ona w pełni nowoczesna i zaawansowana technologicznie.

Otóż w serwisie Indiegogo powstała zbiórka, z której pieniądze miałyby zostać zainwestowane w ten sprzęt. Jak informują pomysłodawcy, prototypy już powstały, a pierwsza masowa wysyłka THE 64 miałaby nastąpić pod koniec bieżącego roku. THE 64 miałaby powstać w dwóch wersjach, choć nie znamy jeszcze gier, które dla wielu pewnie są najważniejsze. Wiadomo, że nie będą to nowe produkcje, a tytuły z lat 80. czy 90.

Podstawowa wersja ma najbardziej przypominać pierwowzór, choć wyposażona będzie między innymi w porty HDMI, USB, mini-USB i slot na karty SD. Druga konsola tak zwana handheld byłaby wersją mobilną. Ta na rynek trafić miałaby za rok.

Pomysł na pewno jest bardzo ciekawy. Teraz zostało czekać czy znajdą się darczyńcy, którzy wesprą projekt. Twórcy na rozpoczęcie masowej produkcji potrzebują 150 tysięcy dolarów. Wpłat można dokonywać od 10 dolarów, choć aby otrzymać standardową wersję, należy wpłacić przynajmniej 15 razy więcej. Za wpłatę w wysokości 170 dolarów liczyć można na wersję mobilną. Akcję śledzić można pod tym linkiem.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *