Poznaliśmy parametry techniczne ZTE Axon 7

Firma ZTE przy współpracy z Designworks zaprezentowała swojego nowego smartfona o nazwie ZTE Axon 7. Nazwa taka, mimo iż ma się w zasadzie nijak do poprzednich modeli serii jest jednak usprawiedliwiona, ponieważ ma stanowić konkurencję dla Samsunga Galaxy S7 czy iPhone’a 7. Czy sprosta im także pod względem jakościowym?

Wydaje się, że tak, bo jak najbardziej parametry smartfona pozwalają patrzeć na ten model z optymizmem. Choćby dlatego, że ma on 5,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 2560 × 1440 pikseli. Za wydajność odpowiadać natomiast będzie procesor Qualcomm Snapdragon 820 z grafiką Adreno 530, wspierany przez 4 lub nawet aż 6 GB pamięci RAM. Z dwoma opcjami mamy też do czynienia przy pamięci wewnętrznej. Na dane mamy tu 64 lub 128 GB z możliwością ich rozszerzenia poprzez karty microSD.

Powodów do narzekań nie będą mieli także miłośnicy robienia zdjęć czy nagrywania filmów, gdyż ZTE Axon 7 wyposażono w kamerę 20 Mpix z sensorem Samsung ISOCELL oraz przesłoną o wartości f/1.8. Przednia kamera ma natomiast 8 Mpix.

Jeśli dodamy do tego czytnik linii papilarnych, funkcje Dual SIM, Bluetooth 4.2, Wi-Fi, NFC oraz LTE wygląda to naprawdę ciekawie. Nie wiemy jednak czy smartfon ten trafi na rynek europejski. Na razie pewne jest jedynie to, że do nabycia będzie on w Państwie Środka oraz Stanach Zjednoczonych.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *