Praktyczne aplikacje na smartfony z Androidem

Telefony nie służą nam dziś już tylko i wyłącznie do dzwonienia czy komunikowania się za pomocą wiadomości tekstowych. Nie da się ukryć, że są one obecnie o wiele bardziej praktyczne. Zwłaszcza smartfony, które możemy wzbogacić o wszelkie aplikacje, a przecież te nieraz są zupełnie darmowe. Jako że najwięcej dostępnych aplikacji tworzonych jest z myślą o Androidzie, to właśnie apkom na ten system operacyjny się w tym wpisie przyjrzymy. Postanowiliśmy skupić w jednym w miejscu kilka praktycznych aplikacji, które kto wie, być może zainteresują również i was.

AVG AntiVirus – najlepszy antywirus na Androida

Wielu użytkowników urządzeń mobilnych nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich telefony czy tablety są tak samo narażone na ataki przez wirusy i szkodliwe oprogramowania jak i komputery. Dobrym zabezpieczeniem jest AVG AntiVirus występujący w dwóch wersjach – darmowej wersji próbnej oraz płatnej wersji premium.

Co istotne antywirus ten nie tylko prześwietla kilkukrotnie wszystkie ściągane na telefon pliki, ale także blokuje niechciane reklamy przy przeglądaniu stron internetowych, pokazuje zużycie baterii oraz monitoruje pakiet wymiany danych GPRS.

Clean Master – telefon czysty jak nigdy

Duża liczba aplikacji sprawia, że nasz smartfon będzie działał bardzo wolno, przez co korzystanie z niego w zasadzie nie jest możliwe, a już na pewno jest bardzo utrudnione. Aplikacja Clean Master w ciągu kilku minut za darmo go oczyści.

Clean Master

Clean Master opiera się na czterech funkcjach, m.in. czuwając nad menadżerem zadań, skanując system podobnie jak antywirus, zwiększając pamięć i usuwając tak zwane „pliki śmieci”, choć to użytkownik ma ostateczne zdanie w kontekście tego, czy danej aplikacji chce się pozbyć.

SwiftKey – idealna klawiatura

Ta aplikacja na pewno przyda się tym, którzy często korzystają ze wszelkich komunikatorów tekstowych. Dzięki niej pisanie na smartfonie jest łatwe, przyjemne i oczywiście szybsze.

Konfigurując tu poszczególne opcje, wpływ mamy bowiem na styl pisania, język czy skórki. Dodatkowo już na początku korzystania z niej apka pyta nas, czy ma się uczyć naszego języka, co będzie miało swoje odzwierciedlenie w pomocy przy tworzeniu tekstu w przyszłości.

Ipla – telewizja w Twoim smartfonie

Ipla umożliwia nam oglądanie ulubionych filmów czy seriali z poziomu smartfona bez konieczności łączenia się z internetem. Interesujące nas wideo ściągamy na telefon i oglądamy w trybie offline.

Ipla

Aktualna lista stacji zawiera ponad 30 różnych pozycji, w tym między innymi Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News, Eurosport, Eurosport 2, FightKlub, FightBox, AXN, AXN Spin, AXN White, AXN Black, Filmbox, Filmbox HD, Filmbox Extra, Filmbox Family, KinoPolska Muzyka, Sundance Channel, Docubox, Polsat News, Polsat News 2, TV Republika, Superstacja, Discovery, History, Polsat Viasat Nature, Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, DaVinci Learning, DuckTV, Polsat Play, Polsat Cafe, KinoPolska, Mjuzik.tv, 4fun.TV, TV Disco i iTV.

Yanosik – aktualny antyradar

Aplikacja Yanosik to podstawa w smartfonie każdego kierowcy, który często korzysta ze swojego samochodu i przemierza nie zawsze dobrze znane przez siebie trasy. Yanosik aktualizuje się online, uwzględniając lokalizacje patroli policyjnych w tym pojazdów nieoznakowanych, fotoradary, miejsca częstych kontroli, wypadki i inne utrudnienia ruchu.

Kiedy zbliżymy się do jednego z oznakowanych miejsc, otrzymamy powiadomienie głosowe z odległością nas od niego dzielącą.

My Scans – kieszonkowy skaner

Jak nie trudno się domyślić My Scans to aplikacja, która w praktyce służy nam jako podręczny skaner, tworząc screeny wszystkich możliwych dokumentów w przeciągu krótkiej chwili.

My Scans

Przez cały etap tworzenia skanu jesteśmy prowadzeni za rękę, a więc nawet zwykły laik nie będzie miał problemu, aby zeskanować dany dokument.

Panorama Firm Nawigacja – znalezienie firmy nigdy nie było tak proste

Dzięki tej aplikacji, która podkreślmy, działa w systemie offline bez trudu znajdziesz konkretnego przedsiębiorcę. Wystarczy, że znasz jego adres.

Nawigacja oparta jest o technologię Tom Tom, która charakteryzuje się ogromną dokładnością. Dodatkowo mamy tu pomoc lektora, którego głos możemy sobie wybrać według własnych upodobań oraz budynki 3D urozmaicające same mapy.

Microsoft Office Mobile – darmowy pakiet Office

Aplikacja to nic innego jak pakiet Microsoft Office, tylko że w wersji mobilnej. Dzięki niej możemy edytować i odczytywać treści z programów Microsoft Word, Microsoft Excel i Microsoft PowerPoint.

Microsoft Office Mobile

Microsoft Office Mobile nie wymaga ciągłego połączenia z siecią. Zalogować się do niej trzeba tylko na początku. Chyba że swoje pliki chcemy zapisywać w chmurze. Wówczas na chwilę zalogowanie się do sieci będzie niezbędne.

Spotify – najlepsza muzyka na komórkę

Aplikacja jest płatna, choć i tak warta uwagi. Przynajmniej dla kogoś, kto jadąc rowerem, pociągiem czy będąc na spacerze, nie może obyć się bez muzyki. W jednym miejscu mamy tu miliony utworów, z których tworzyć możemy własne playlisty, dzielić się nimi ze znajomymi czy udostępniać na Facebooku. Dla miłośnika muzyki jest to pozycja obowiązkowa.

Spotify

LED HD Flashlight – doskonała latarka typu flashlight

Jest to zdecydowanie najlepsza pozycja pośród latarek typu flashlight, która co istotne jest darmowa. Ważniejsze wydaje się być jednak to, że zapewnia dwa źródła światła. Jedno mamy z tyłu urządzenia, podczas kiedy drugie kolorowe od strony ekranu. Jego barwę można wybrać w ustawieniach, a nawet go zablokować, co uchroni przed przypadkowym włączeniem innych aplikacji, kiedy będziemy korzystać z latarki.

Ciekawi nas, jakie aplikacje z tej listy Ty wybierzesz. A może masz coś lepszego? Z pewnością każdy posiada listę aplikacji, z których notorycznie korzysta. Chętnie poznamy aplikacje, bez których nie wyobrażacie sobie swoich smartfonów.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *