prototyp podniebnej taksówki

Lilium stworzyło prototyp podniebnej taksówki

Z pewnością firma Lilium większości z Was nie jest znana. Nic w tym dziwnego, ale na wstępie zauważmy od razu, że jej hasło to „samolot dla każdego”. Do czynienia mamy więc z koncernem, którzy chce zaistnieć w branży lotniczej. Być może rozpoznawalność tej marce da taksówka w nieco innym od klasycznej wydaniu. Zauważyć trzeba, że Lilium stworzyło prototyp podniebnej taksówki, który w przyszłości ma być przystępny dla każdego.

Pierwszy lot za nami

Wielu wydawać się może, że od początku projektu do jego realizacji droga jeszcze daleka, ale nie jest pod tym względem najgorzej. Otóż pierwszy lot testowy takiej taksówki już za nią.

Najważniejsze jest tutaj to, że nie potrzebuje ona żadnego pasa startowego, ponieważ unoszona jest podobnie jak helikopter, wykorzystując do tego trzy silniki. Wyglądem mimo wszystko bardziej przypomina już odrzutowiec. Dodajmy tu jeszcze, że maksymalna prędkość takiej taksówki to 300 km/h, a jej zasięg to natomiast 300 km.

Kiedy zatem możemy spodziewać się takich taksówek w użyciu? Jeden test to zdecydowanie zbyt mało i niemiecki startup musi wykonać wiele innych. Pierwsze testy załogowe planowane są na rok 2019. Do użytku jako standardowy transport taksówka taka wejść miałaby natomiast sześć lat później.

administrator Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *